100 ranitsad selga

Meil on nüüd kaks koolilast.

Esmaspäevast algas uus kooliaasta. Esialgse plaani kohaselt kuus nädalat, siis on kaks nädalat sügisvaheaega. Aga vaatame, kuidas koroonanumbrid asja veel mõjutava jõuvad hakata. Maskikohustus pandi meil jälle peale, tea kas pääseb isolatsiooniajast…

Esialgu on aga hea meel, et lapsed kooli saavad. On nende elu vähe huvitavam ja struktureeritum. Minu elu on huvitavam nüüd selle pooelst, et hommikune kooli viimine kestab kauem, sest lastel ei alga tunnid samal ajal, aga vahe on nii väike, et eraldi ka käia ei saa. Nii et läheme kõik koos ja meie RSSiga töllerdame vahepeal kuskil pool tundi. Siis on mul kaks ja pool tundi “vaba aega”, ja siis pean juba RSSile järele minema. Sest esimeses klassis kestab koolipäev kaheksast üheteistkümneni.

Eile käisime pärast esimest koolipäeva jäätist ja viinerit söömas ning tegime söögi kõrvale tänaval ära ka koduse ülesande. Või noh, osa sellest. RSSil oli vaja nimelt üks pilt ära värvida. Midagi igavamat annab selle poisi jaoks välja mõelda. Nii et kui ta jäätise kõrvale oli öelnud: “Koolis on väga-väga-väga-väga hea. Ma tahan homme jälle minna,” siis kodus sunniviisilise värvimise kõrvale avaldati hoopis sellist arvamust: “Ma ei taha kunagi enam kooli minna! Mul ei ole seda vaja. Ma oskan juba värvida ja ma ei taha seda teha. Mina ei lähe enam kooli.”

Täna läks aga küll.

Jääme lootma, et varsti tulevad asisemad kodused ülesanded.

Igal juhul olen veendunud, et suurema osa oma pärastlõunatest järgmise kuue nädala jooksul veedan mina veendes väikevenda koduseid ülesandeid tegema. Oeh.

(Suur õde käib pärast kooli pikapäevarühmas, kus ta oma kodused ülesanded koos teistega ludinal ära teeb.)

2 kommentaari “100 ranitsad selga

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s