104 seitse minutit

Kunagi, kui BB veel väike oli, ütleme kaks-pool-kolm, oli raske ta õhtul magama saada. Ta on nimelt suurepärane voodis sipleja. Muudkui sipleb ja sipleb, keerab ühele poole, siis teisele poole, siis tõstab jala üle pea või keerutab kaisukaru ümber padja. Ühesõnaga – on mida teha.

Varem aitas tema kõrvale pikali minemine, aga nüüd oli mul väikevend tissi otsas. Pidin leiutama.

“Tead, sa ei jää magama, kui sa liigutad. Selleks, et magama jääda, peab seitse minutit järjest ühe koha peal olema, silma ka ei tohi pilgutada, muidu peab otsast alustama. Sellepärast me päeval ju kogu aeg liigutame – et me magama ei jääks. Nii et kui me magama jääda tahame, ei tohi me lihtsalt liigutada.”

“Seitse minutit?”

“Jah.”

Valetamine eeldab enesekindluse teesklemist, kahtlemata, aga tegelikult leiutasin selle vale mingi kunagi loetud kahtlase väärtusega uuringu tulemust raporteeriva artikli põhjal. Lihtsustasin järeldusi veelgi ja esitasin need tütrele tõe pähe.

“Kui kaua on seitse minutit?”

“No teeme proovi. Ma vaatan kella ja ütlen, kui seitse minutit täis on. Siis näeme, kas sa jääd magama selle ajaga või mitte. Aga sa ei tohi üldse liigutada.”

“Okei.”

Mõjus tookord, mõjub siiani. Sest isegi täna pole nüüd 8-aastane välja nuputanud, et see on pesuehtne pettus. Muidugi ei ärata ma teda üles, et öelda: “Hei, seitse minutit sai täis!” Hommikul äratan ta üles. Sest ta on alati selle seitsme minuti jooksul magama jäänud.

Nii ka täna. Siples ja siples, lõpuks väsis ise ka sellest siplemisest ära ja ütles sellise seitsme-sekundi-jooksul-jään-magama häälega: “Mamma, teeme nüüd seitse minutit!”

Üks kommentaar “104 seitse minutit

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s